Sâmbătă 27 Aprilie 2024, Actualizat acum 117 zile 12:00 am

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 3-0

Formaţia FC Vaslui a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Sălăgeanu, în minutul 3, Temwanjera, în minutul 73 şi Antal, în minutul 84.

FC Vaslui: Cerniauskas – Celeban, Prahici, Cordoş, Muşat – Madson, Caue – Sălăgeanu, Sânmărtean (Enescu ’79), Antal (Lovrecici ’85) – Temwanjera (Pătulea ‘780). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici – Dumitraş (Popadiuc ’54), Marc, Cânu, Cazan – Stana, Achim – Gheorghiu, Golubovici, Chitoşcă (Ştefănescu ’64) – Constantinescu (Garcia ’80). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) – Miclos Istvan Nagy, Ciprian Florin Danşa (asistenţi) – Florin Miron (rezervă)

Observatori: Patriţiu Abrudan, Adrian Ionescu.