Duminică 19 Mai 2024, Actualizat acum 139 zile 12:00 am

FC Vaslui- CFR Cluj 0-0

FC Vaslui siglaFC Vaslui a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, luni seară, contra campioanei en-titre CFR Cluj, în etapa a XX-a a Ligii I. În jocul de la Vaslui, CFR Cluj a avut doi eliminaţi. Este vorba de Cadu şi Valente, eliminaţi cu câteva minute înainte de pauză.

În minutul 27, Varela l-a faultat în careu pe Weldon, iar arbitrul Ovidiu Haţegan a dictat lovitură de pedeapsă. Ricardo Cadu a executat puternic, pe centrul porţii, însă Cerniauskas a respins cu piciorul.

FC Vaslui: Cerniauskas – Milanov (Cordoş ’45+4), Celeban, Varela, Sălăgeanu – Caue (Nedzipi ’70), Raul Costin (N’Doye ’62) – Antal, Stanciu, Sânmărtean – Temwanjera. Antrenor: Viorel Hizo.

CFR Cluj: Felgueiras – Hora (Maftei ’86), Ivo Pinto, Cadu, Piccolo – Camora, Godemeche, Sepsi, Valente – Maah (Obiora ’72), Weldon (Rada 45+5). Antrenor: Paulo Sergio.