Luni 29 Aprilie 2024, Actualizat acum 119 zile 12:00 am

SC Vaslui-FC Botoşani 4-1

FC Botoșani a fost eliminată din Cupa României de SC Vaslui. Echipa lui Cristian Popovici a pierdut la scor partida din deplasarea de la Vaslui.

Botoșănenii au început partida cu entuaziasm și au deschis scorul în minutul 7 prin Vraciu. Zece minute mai târziu, vasluienii au egalat iar cinci minute mai târziu au preluat conducerea pe tabela de marcaj după un gol al lui Madson.

Cu o echipă de rezerve, FC Botoșani a fost depășită la toate capitolele, iar vasluienii au mai marcat de două ori în a doua repriză, prin Temwanjera și Antal, ducând scorul final la 4-1.

Final de meci!

min.90 partida este prelungită cu trei minute suplimentare

min.88 Temwanjera șutează puternic de la 25 de metri. Perianu reține în doi timpi

min.80 GOOL SC Vaslui. Antal încrie cu poarta goală după o acțiune a lui Celeban

min.76 schimbare la FC Botoșani. Iese Vraciu intră Muadi

min.73 scimbare la SC Vaslui. Iese Madson intră Ionescu

min.71 Wilk ratează o ocazie masre după ce trage din unghi

min.67 Prahici vede cartonașul galben după un fault asupra lui Matei

min.66 schimbare la SC Vaslui. Iese Viveiros și intră Wilk

min.64 schimbare la FC Botoșani. Iese Radu și intră Matei

min.56 GOOL Vaslui. Temwanjera face dubla. Atacantul înscrie cu capul după o centrare de pe partea dreaptă a lui Celeban

min.55 schimbare la SC Vaslui. Iese Sălăgeanu și a intrat Mușat

min.55 Gavriel Vașvari este avertizat cu cartonaș galben după un fault asupra lui Madson

min.52 Perianu scoate din nou. Prahici trimite cu capul o minge din 11 metri. Portarul Fc Botoșani scoate de sub bară

min.50 Perianu îl blochează excelent pe Anltal după ce mijlocașul vasuluian a ajuns cu mingea la șase metri de poartă

min.45 prima repriză este prelungită cu un minut

min.23 GOOL Vaslui. Madson înscrie din șase metri după o pasă superbă a lui Antal

min.17 GOOL SC Vaslui. Temwanjera marchează după ce Antal a șutat mingea în bară în urma unui corner

min. 10 Perianu îl blochează pe Caue după ce mijlocașul vasluian a scăpat singur la 6 metri.

min.7 GOOL FC Botoșani. Vraciu deschide scorul cu un șut din  15 metri, după o pasă a lui Cârjan