Vineri 26 Aprilie 2024, Actualizat acum 116 zile 12:00 am

FC Vaslui- Sheriff 2-2

FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 2-2, cel de al doilea joc amical din Antalya, meci disputat în compania campioanei Moldovei, Sheriff Tiraspol.

Vasluienii au primit gol după numai 20 de minute de joc, însă au egalat, printr-un autogol, cu zece minute înainte de pauză.

Totuşi, galben-verzii au plecat la vestiare cu handicapul golului primit chiar în ultimul minut al primei reprize.

La reluare, vasluienii se dovedesc mai insistenţi în ofensivă şi restabilesc egalitatea pe tabelă, graţie golului marcat de Antal, al doilea din perioada de pregătire.

Nici în acest joc Lucian Sînmărtean nu a evoluat pentru FC Vaslui acuzînd în continuare probleme medicale.

Echipa folosită în amicalul cu Sheriff: Straton (’46 Cerniauskas)-Ortiz, Celeban, Prahici (’46 Raul), Muşat-Madson, Neniţă (’51 Balaur)-Antal, Viveiros (’57 Popovici), Enescu (’84 Buziuc)-Temwanjera (’79 Pătulea). (Cristi LAPA)

Sursa: gsp.ro