Miercuri 08 Mai 2024, Actualizat acum 128 zile 12:00 am

FC Vaslui – Rapid 2-1

FC Vaslui a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), pe  Rapid, în ultimul meci din prima etapă a ediţiei 2013/2014 a Ligii I. Peste 6000 de suporteri au participat la această partidă.

Pentru FC Vaslui au marcat: Sânmărtean, în minutul’10 şi Antal, în minutul 20 al partidei. Pentru Rapid a înscris Tănasă, în minutul 56.

FC Vaslui: Straton – Celeban, Cordoş, Varela, Sălăgeanu – Jumisse, Caue – Antal, Lovrecici (Popovici ’70), Sânmărtean (Buziuc ’90+2) – Temwanjera (Pozder ’61). Antrenor: Ilie Stan.

Rapid: Drăghia – Al. Coman, Lung, Iacob, M. Stoica – Păun, Negru, Al. Ioniţă II, Ciolacu – Pancu, Martin (Tănasă ’46). Antrenor: Marian Rada.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) – Cristian Nica, Adrian Ghinguleac (asistenţi) – Marius Bocăneală (rezervă)

Observatori: Cornel Sorescu, Adrian Ionescu